O NÁS

Parkour Academy Plzeň je registrovaným sportovním klubem. Klub působí v Plzni od roku 2015. V té době se však jednalo o pouhý jeden zájmový kroužek o počtu cca 10 dětí, které se scházely při pravidelných čtvrtečních trénincích v malém sportovním sále Centra volného času Skupovka v Plzni na Borech.

Na vzniku klubu se podíleli členové známé plzeňské parkourové formace Team Overfly – Richard Beneš, Jan Makula, Tomáš Ferenčík, Lukáš Dostal a Petr Boleček.

V současné době má klub své stále zázemí v prostorách Krašovská aktivity centra Plzeň na adrese Krašovská 30, Plzeň a více než 120 aktivních členů, z nichž někteří jako registrování závodníci reprezentují klub v sérii závodu Českého poháru v parkouru.

Od roku 2019 je klub členem České gymnastické federace.

Klub využívá pro svojí tréninkovou činnost jeden z největších outdoor parkourových parků v ČR se speciálními překážkami systému FLUX od společnosti Hřiště.cz.

Dne 1. 6. 2019 se v prostorách parkourového parku konala parkourová show, při které došlo ke křtu publikace o parkouru, kterou v roce 2019 vydala vlastním nákladem organizace Akademie volnočasových a vzdělávacích aktivit.