Parkourová škola

Akademie volnočasových a vzdělávacích aktivit vydala v roce 2019 knihu #PARKOUR4U. Příručka pro začínající traceury, kterou napsal Roman Pešír společně s Ríšou Benešem, a tato kniha byla v době své vzniku teprve třetí svého druhu, která vyšla na téma parkour v České republice. V této knize jsou popsány některé základní parkourové a freerunnigové techniky a také několik vymazlených pro již pokročilejší traceury. Níže je ke shlédnutí video, které popisuje zákulisí vzniku této výjimečné publikace.

Postupně budeme na této stránce uveřejňovat vybraná videa, která jsou součástí této knihy, za účelem poskytnutí návodu, jak některé parkourové techniky provádět. Začneme od těch nejjednodušších, ale zároveň nejdůležitějších!

Parkour? Proč ne?

Parkour je sportovní disciplína francouzského původu, jejímž základem je schopnost dostat se z bodu A do bodu B (a také umět se dostat zpět) bezpečně, plynule a účinně (efektivně) za použití vlastního těla. Pomáhá v překonávání libovolných překážek v okolním prostředí – od větví přes kameny a skály až po zábradlí a betonové zdi – a může být provozován jak ve městě, tak na venkově. Parkour se zaměřuje na trénink účinných pohybů a rozvoj těla a mysli, aby se člověk ve všech situacích (a především kritických) uměl pohybovat klidně a sebejistě.

PK ROLL