Závod Českého poháru v parkouru Plzeň 25.6.2022

Dne 25. 6. 2022 se ve venkovních prostorách Krašovská aktivity centra Plzeň konal první letošní závod ze série závodů Českého poháru v parkouru, které se konají pod hlavičkou České gymnastické federace. Místo konání akce nebylo zvoleno náhodou, neboť ve venkovních prostorách Krašovská aktivity centra Plzeň se nachází jeden z největších venkovních parkourových parků ve střední Evropě.

Závod se konal pod záštitou 1. náměstka primátora města Plzeň Mgr. Romana Zarzyckého. Město Plzeň akci i finančně podpořilo.

Na 80 závodníků se sjelo do Plzně ze všech koutů České republiky, především z Prahy, ze Zlína, z Brna, z Mladé Boleslavi. Domácí barvy hájili svěřenci pořádajícího klubu Parkour Academy Plzeň.  Závodilo se ve věkových kategoriích senior 17+ let, junior 15-16 let, starší žáci 12-14 let, mladší žáci 9-11 let, děti 6-8 let, ženy a muži zvlášť. Závodními disciplínami byl tradičně Speed-run a Frestyle. Disciplína Speed-run probíhala od dopoledních hodin za velmi pěkného počasí. Sílu a vytrvalost závodníků velmi dobře prověřila těžká 40 metrová dráha osazená speciálními překážkami.

Na dráze si vedli velmi dobře závodníci z domácího klubu Parkour Academy Plzeň, zejména v kategorii mladší žáci, kdy 1. místo připadlo skvělému Martinu Rambouskovi, 2. místo Matěji Štochlovi. V kategorii starší žáci bral 2. místo Daniel Janák a Nikol Kodýtková a v kategorii junioři byl celkově na druhém místě Jonáš Kondelík. Absolutním vítězem v dané disciplíně v elitní kategorii seniorů byl Marek Moravec z klubu SGD Opava. Marek Moravec je členem českého reprezentačního výběru. Druhou polovinu závodního dne, která byla věnována královské disciplíně Freestyle, dost zásadním způsobem ovlivnila průtrž mračen, která znemožnila konání venkovních závodů. Závody se následně přesunuly do kryté parkourové haly In Motion Academy, která se nachází v Plzni v ulici Koterovská. Závod se však v nestandardních podmínkách podařilo úspěšně dokončit a návštěvníci závodů a především závodící sportovci si ze závodu odnesli nevšední zážitek.

Disciplíně Freestyle dominovali především sportovci ze Zlína. Absolutním vítězem se stal velmi zkušený seniorský závodník Martin Chromeček z Gymnastiky Zlín, který se rovněž jako člen reprezentačního výběru účastní mezinárodních soutěží. Z domácích svěřenců klubu Parkour Academy Plzeň se prosadili ve svých věkových kategoriích především Martin Rambousek (1. místo), Matyáš Blažek (2. místo) a Daniel Janák a Patrik Achberger (3. místo). Série závodů Českého poháru v parkouru se v říjnu přesune do Prahy a v listopadu pak vyvrcholí v Brně Mistrovstvím ČR. 

Napsat komentář